Bornova/İzmir
0232 3751066 / 0537 053 89 07 Hafta içi: 09.00-17.30
bilgi@arkadasokul.com

Genel Bilgiler

Created with Sketch.

 

Arkadaş Okul, 2009 yılında İzmir Bornova’da Yedi İklim Erken Çocukluk Merkezi adıyla kurulmuştur ve 2020 yılında aileleri ve okul çalışanları ile birlikte kurduğu Yedi İklim Adil Eğitim Kooperatifi üzerinden pedagoji alanında yürüttüğü çalışmalar sonucunda ilkokul kuruluş sürecine girmiştir. İsmini geliştirdiği pedagojik modele devrederek kendisi Arkadaş Okul adını almıştır.

Arkadaş Okul, özgün bir öğrenme/okul tasarımı olan Yedi İklim Modeli’nin ve uluslararası düzeyde çalışmalarını yürüttüğü Adil Okul standartlarının uygulandığı ilk okuldur. Okul halkıyla Bornova yerleşkesinde hayatına devam etmekte olup, yine Bornova ilçesindeki diğer yerleşkesi kuruluş sürecindedir.

TEMEL FİZİKİ BİLGİLER

Evka-3 Yerleşkesi: İzmir’in Bornova ilçesi, Evka-3 semtinde, yaklaşık 500 m² kapalı ve yaklaşık 400 m² açık alandan oluşur. Binanın konumu caddeden ve trafikten uzaktır, komşu ekolojileri peyzajlı-yarı peyzajlı parklardan ve doğal koruluklardan oluşmaktadır.

Yeni Yerleşke: 2023-2024 Öğrenim Yılı’nda etkin olacak şekilde Bornova ilçesinde erken çağ ve ikinci çağ (ilkokul) çocuklarına yönelik olarak kuruluş sürecindedir; 2024-2025 öğrenim yılı içerisinde kuruluş sürecinin tamamlanması planlanmaktadır.

Servisiniz var mı ?

Servis hizmetimiz yoktur.

2024-2025 Eğitim Öğretim Takvimi Nedir ?

(MEB Yıllık Çalışma Takvimine ve Bakanlığın güncellemelerine uygun olarak düzenlenir.)

Açılış Tarihi: 9 Eylül 2024

Öğrenim hangi saat aralığında? / Okul hangi saatler arasında açık ?

Öğrenim saatleri 08.30 ile 16.00 arasındadır. 16.00-18.00 arasında ise ayrı bir program olarak “Akşam Atölyesi” uygulanır.

Okulunuzun ücreti nedir ?

 

2024-2025

Okul  Öğrenim Bedeli

Peşinat 1. Dönem 2.Dönem
  35.000 ₺

(Mayıs-Temmuz Aralığında)

115.000 ₺ 155.000₺

 

·      Özel durumlarınıza yönelik ödeme planları için iletişim kurunuz
Bursluluk Sayısı  

%25-%100 aralığında toplam 6 kayıt

Burslulukta, ekonomik koşulların yanısıra okulumuzla üretken-dayanışmacı ilişkiler sürdürüyor olma, okulumuza ve toplumsal yaşama katkı sağlamış olma gibi değişkenler de esastan etkilidir. Burs formunu 21-27 Mayıs tarihleri arasında okulumuzdan talep ediniz.

*Kayıt yenileme tutarı, yeni kayıt bedelinin %10 altındadır.

Akşam Atölyesi (16.00-18.00 arası) ₺35.000

1. KDV dahildir.
2. Kardeş indirimi %15 oranındadır.
3. Kayıt için sözleşme ve %10 oranında peşinat ödemesinin gerçekleşmesi gerekir.
4. Ödemeler peşinat + 10 taksit olarak düzenlenebilir. (Eylül-Haziran)
5. Peşin ödemelerde indirim yapılmaz.

2023-2024 KAYIT TAKVİMİ

Ücret İlanı
20 Mayıs 2024
Burs Başvuru Tarih Aralığı
21 – 30 Mayıs 2024
Bursluluk İlan Tarihi
5 Haziran 2024

*Kontenjanı aşan başvuru sayısı olduğunda, kayıt yenileme için son tarih olan 26 Mayıs 2023’e kadar beklenir. Bu tarihe kadar gerçekleştirilmeyen kayıt yenilemelerden açılan kontenjan yeni başvurulara ayrılır.

**Kontenjanı zorlayan başvuru sayısı olduğunda kayıt yenileme için son tarih öne çekilebilir. Bu yönde bir değişiklik olması durumunda e-posta yoluyla tüm okul aileleri bilgilendirilir.

Öğrenim Bedeliyle İlgili İlkeler

  1. Kardeş indirimi dışında herhangi bir indirim uygulanmaz. Burs, pozitif/ayrımcılık ilkeleriyle hareket eder. Okul bütçesine katkı sunacak dayanışma önerilerine açıktır.
  2. Erken kayıt ya da ödeme yapılan zamana göre kayıt ücretlerinin değişmesi ekonomik tehdittir, okulumuzda erken kayıt uygulaması yoktur, okul ücreti ödeme yapılan aylara göre değişmez.
  3.   Peşin ödeyebilme kapasitesi olanlara imtiyaz sağlamayı adil bulmadığımızdan toplam bedelin tek seferde ödenmesinin karşılığı herhangi bir indirim değildir. Bununla birlikte, tek seferde ödeme yapanlara, kooperatifimizin sembolik bir teşekkürü olacaktır.
  4. Kardeş indirimi, kardeşlerden birine uygulanmak üzere %15’dir.

Bursa Nasıl Başvurabilirim ?

“bilgi@arkadasokul.com” adresine yazarak “Burs Başvuru Formu” talep edebilirsiniz. Bursla ilgili değerlendirme okul dışından bağımsız bir komisyon tarafından tarihinde sonuçlandırılıp, ilan edilen tarihte başvuran kişilere duyurulacaktır.

M.E.B Eğitim-Öğretim Takvimi dışında kalan sürelerde okulda eğitim uygulaması yapılmıyor mu ?

Yaz tatilinde yaz okulu, kış (yarıyıl) tatilinde kış okulu programları uyguluyoruz. Bununla birlikte, Temmuz ayında eğitim-öğretim hizmeti vermiyoruz.*

2024 Kış Okulu 

  • Kış Okulu tarihi ve programı ayrıca duyurulacaktır

Kayıt Prosedürü nasıl işliyor ?

Her ay yapılan ve okulun sosyal medya hesaplarından duyurulan okul tanıtım toplantılarına katılıyoruz. Kayıt için muhakkak bu toplantılardan birine katılmış olmak gerekiyor. Toplantıya katılmak istediğinizde okul size bir tanışma formu gönderiyor. Form dönüşleri üzerinden toplantı katılım listesi netleştiriliyor. Kahve çay, epeyce bir muhabbet – dedikoduyla geçen bir üç saatten sonra kayıt için istekli isek, okula e-posta ile bu isteğimizi bildiriyoruz. Okul kesin kayıt talep eden her aileye bir başvuru formu gönderiyor. Böylece hem aile hem de okul ikna olduğunda kesin kayıt evrakları ile süreç ilerliyor.

Her toplantının, toplantı katılım sayısına oranlı bir kayıt kotası oluyor. Böylece, başka tarihlerde de okulla tanışmak isteyen ailelerin önü kapanmamış oluyor.

Okul, başvuru sayısı fazla olması halinde, yeni kayıt sayısının 1/4 oranında “kendi belirleme” hakkını kullanır. Bu konudaki değerlendirmeyi de, “dezavantajlı gruplar”, “çeşitlilik” gibi bazı kategorileri koruma esasına göre yapar. İşte bunun için “Başvuru Formu”nu kullanır ve gerektiğinde yüz yüze görüşmeyi talep edebilir.
Açık Adresiniz Nedir ?
108/2 Sok. Evka-3 Bornova-İzmir
İletişim: 
02323751066
05370538907